Corona nedeniyle otomobil üreticileri Türkiye’ye akın ediyor

  • 23 Şubat 2020
  • 16 kez görüntülendi.
Corona nedeniyle otomobil üreticileri Türkiye’ye akın ediyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı alarm durumuna geçiren corona virüsü nedeniyle bugüne kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 2126, vaka sayısı ise yaklaşık 50 bine ulaştı. Telefon ve otomobil üreticileri başta olmak üzere firmaların ciddi aksaklıklar yaşadığını daha önce sizlere duyurmuştuk.

Volkswagen Türkiye fabrikası için kötü haber!

Uzun bir süredir Volkswagen Türkiye fabrikası ile ilgili birçok haber gündeme geldi. Gelen haberlere bugün bir yenisi daha eklendi. Volkswagen Türkiye fabrikası kararı yine gündemde…

Corona nedeniyle otomobil üreticileri Türkiye’ye akın ediyor

Motor1 Türkiye’nin haberine göre acil kodlu yeni teklif mailleriyle Türkiye’deki şirketlerle iletişime geçen markaların başında Volkswagen geliyor. Volkswagen Türkiye fabrikasının kurulup kurulmayacağı halen netlik kazanmazken, Alman otomobil devi virüs nedeniyle üretim konusunda ciddi bir darbe almış durumda.

Volkswagen’in 20’den fazla fabrikası bulunan Çin’deki üretimi denetlemek için kontrol mühendisi bile bulamadığı dile getiriliyor. Benzer şekilde Peugeot’da Türkiye’deki şirketlerle acil bir şekilde iletişime geçmeye başladı.

Detayları açıklanmıyor olsa da, Türkiye’deki otomotiv yan sanayi firmalarından birisi bu konuda çoktan harekete geçmiş durumda. İki ay önce Çinli rakiplerine kaptırdıkları ihalenin virüs nedeniyle iptal olduğunu belirten firma yetkilileri, üreticiden acilen üretim çalışmalarına başlama talimatı aldıklarını dile getiriyor.

https://shiftdelete.net/otomobil-ureticileri-yonunu-turkiye-cevirdi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri