Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

CIA, Huawei hakkında önemli bir rapor yayınladı!

  • 21 Nisan 2019
  • 61 kez görüntülendi.
CIA, Huawei hakkında önemli bir rapor yayınladı!

CIA, Huawei ile ilgili yayınladığı rapor ile gündemde. Şirketin başını ağrıtacak gibi duran bu raporda neler yer alıyor? Huawei Çin ve ABD arasında neler yaşanıyor?

Huawei CFO’su gözaltında! İşte üstünden çıkanlar!

Huawei CFO’su ve aynı zamanda şirketin sahibinin kızı olan Meng Wanzhou, Kanada’da gözaltına alındı. Huawei CFO üstünden çıkanlarla şaşırttı. İşte detaylar…

Bu yılın başlarında CIA; Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’a Huawei ürünleri yasaklamaları gerektiğini belirtmişti. Buna neden olarak ise Huawei’nin Çin Komünist Partisi ve Halkın Kurtuluşu Ordusu’ndan destek almasını göstermişti. Bu karara bir çok ülke uymuş, Huawei hakkında yasaklama kararı getirmişti.

Yasaklama getirmeyen ülkeler için açıklama yapan ABD, söz konusu ülkelerle istihbarat paylaşımı yapılmayacağını söyledi. Şimdi CIA, Huawei ile ilgili bir rapor daha yayınladı.

Huawei Çin İstihbarat Birimi sayesinde ayakta!

CIA’in yayınladığı ve müttefiki ülkelere verdiği rapora göre Huawei, Çin İstihbarat Birimi, Çin Ordusu ve Çin Hükümeti tarafından finanse ediliyor. Buna göre Huawei, gelirinin büyük bir kısmını hükümet sayesinde elde ediyor ve karlılığını da bu şekilde sağlıyor.

Şirket bunun karşılığında Çin İstihbarat Birimi’ne sürekli olarak veri paylaşımı yapıyor. CIA yayınladığı raporda ülkelere Huawei’yi yasaklamaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Huawei – Amerika Birleşik Devletleri gerilimi bir süredir devam ediyor. ABD / Çin ekonomik savaşının baş aktörü olan Huawei, ABD tarafından gizli bilgileri sızdırmakla suçlanıyor. Bu yüzden ülkelerin Huawei markalı ürünlere yasaklama getirilmesi gerektiğine inanılıyor. Ayrıca, 5G ağlarında da Huawei ürünlerinin tercih edilmemesi gerektiği söyleniyor.

Huawei cephesinden de konuyla ilgili açıklama yapıldı. Şirket tüm bu iddiaların yalan olduğunu, ABD bu konuyla ilgili herhangi bir kanıt sunamadığını söyledi.

Yeni iPhone’lar, Huawei imzası taşıyabilir!

5G iPhone modelleri merakla beklenirken oldukça şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı. Eğer söz konusu iddialar doğruysa, 5G iPhone modelleri Huawei imzası taşıyabilir…

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu ekonomik çatışmanın sonu ne olacak? Huawei sizce böyle bir şey yapıyor mu? Yorumlarda belirtiniz.

https://shiftdelete.net/cia-huawei-hakkinda-onemli-bir-rapor-yayinladi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri