Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Cep telefonu ÖTV oranı iki katına çıkıyor!

  • 14 Şubat 2019
  • 432 kez görüntülendi.
Cep telefonu ÖTV oranı iki katına çıkıyor!

Cep telefonu ÖTV oranını, yüzde 25′den yüzde 50‘ye çıkaracak olan yasa tasarısı TBMM Başkanlığı‘na sunuldu. Bu tasarı ile beraber, yakın zaman içerinde cep telefonlarına ÖTV zammı yapılabilir.

1000 TL’ye alınabilecek telefonlar! (Video)

1000 TL’ye alınabilecek telefonlar listesi ile karşınızdayız. Peki, 1000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi telefonlar hangileri? İşte, karşınızda 1000 TL’ye alınabilecek telefonlar!

Cep telefonu ÖTV oranı iki katına çıkıyor!

Bildiğiniz üzere, yurt dışından getirilen akıllı telefonlardan yüzde 25 oranında ÖTV vergisi alıyordu. Fakat, Plan ve Bütçe Komisyonu’na yeni yasa tasarısıyla beraber söz konusu bu telefonlar üçe ayrılmış durumda.

Kanun tasarısında söz konusu bu telefonlar, birinci grup fiyatı 1200 TL‘ye kadar olanlar, ikinci grup 1200-2400 TL arası fiyatta olanlar, üçüncü grup ise 2400 TL‘den fazla olanlar olarak bizleri karşılıyor.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz görebileceğiniz üzere, söz konusu fiyat grubundaki telefonlarında Özel Tüketim Vergisi oranı yüzde 25 olarak belirlenmiş durumda. Ancak yeni düzenlemeyle beraber, akıllı telefonlardan alınan vergi oranı yüzde 50′ye kadar çıkartılabilmesi için de yetki verildi.

1500 – 2000 TL arası en iyi akıllı telefonlar

Haziran 2018 itibariyle Türkiye’de satın alabileceğiniz 1500 – 2000 TL arası en iyi akıllı telefonlar listemizle karşınızdayız. Bakalım 1500 – 2000 TL akıllı telefon piyasasında durum nasıl?

Bu da şu anlama geliyor ki, fiyatı 2500 TL‘den fazla olan cihazlardan yüzde 50 ÖTV zammı uygulanabilecek. Paylaşılan bilgilerde ayrıca, söz konusu bu yüzde 25′lik vergi matrahının üst sınırı dört bir oranı kadar da indirilebileceği de belirtiliyor.

Peki, siz bu zam hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerini hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/cep-telefonu-otv-orani-iki-katina-cikiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri