BMW ZeroG Lounger tanıtıldı! Sınırları zorlayan koltuk

  • 08 Ocak 2020
  • 55 kez görüntülendi.
BMW ZeroG Lounger tanıtıldı! Sınırları zorlayan koltuk

CES 2020 – Tüketici Elektroniği Fuarı’na damgasını vuran markalardan birisi de, Alman otomobil devi BMW oldu. Birçok yeni teknolojinin duyurusunu gerçekleştiren BMW otonom araç çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Otonom araçları ilk kez duyan insanlar genelde “araç kendi kendine giderken biz ne yapacağız?” sorusu ile karşımıza çıkıyorlar. Tam otonom araçlar yollara çıkmaya başladığında, araç içerisinde oldukça eğlenceli vakitler geçireceksiniz.

BMW i3 Urban Suite ile otonom sürüş yaptık!

BMW CES 2020 etkinliğinde şov yaptı.Biz de düzenlenen toplantıya katıldık ve BMW i3 ile otonom sürüş deneyimi gerçekleştirdik. BMW i3 Urban Suite ev konforunda bir sürüş vaat ediyor…

CES 2020’de tanıtılan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

BMW ZeroG Lounger konforun sınırlarını zorluyor

Zira, BMW otonom araçları için yeni bir koltuk geliştirdi. BMW i3 Urban Suite modeli ile sergilenen bu koltuk konseptinde yanınızda bir lamba ve masa yer alırken, hemen önünzde katlanabilir bir ekran bulunuyor.

Aracınız kendi kendine gitmeye devam ederken, siz adeta bir otel konforunda yolculuk edebiliyorsunuz. Bu konsepti uygulamak için geniş bir alana ihtiyaç olduğu için şoför koltuğunu yanındaki yolcu koltuğu kaldırılmış durumda.

Bu kapsamda sadece arka koltuğa yer verilirken, ilerleyen dönemlerde BMW’nin değişiklik yapabileceğini hatırlatmalıyız. Otomobil dünyasında lüks denildiğinde ilk akla gelen detaylardan birisi de: deri koltuklar. Bu algıyı ortadan kaldırmak isteyen BMW koltukta deri yerine kumaş ve ahşap kullanıyor.

Termoelektrik bardak tutuculardan elbise askısına kadar ihtiyaç duyabileceğiniz birçok şey bu aracın içerisine sığdırılmış durumda. ZeroG Lounger olarak adlandırılan koltuğun kullanıldığı araçları görmemiz birkaç yıl sürecek.

https://shiftdelete.net/bmw-zerog-lounger-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri