Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bilgisayarda taksit sayısı artırıldı!

  • 26 Şubat 2019
  • 336 kez görüntülendi.
Bilgisayarda taksit sayısı artırıldı!

Şu sıralar bilgisayar almak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. BDDK tarafından yapılan yeni düzenleme ile beraber bilgisayarda taksit sayısı, 6 aydan 12 aya çıkartıldığı duyuruldu.

Xiaomi telefonlarda büyük Hepsiburada indirimi!

Xiaomi, şu an satıştaki akıllı telefonlarında indirim fırsatı başladı. Hepsiburada üzerinden gün boyu sürecek kampanya ile beraber, Xiaomi modellerinde harika indirimler sizleri bekliyor.

Bilgisayarda taksit sayısı artırıldı!

Hatırlarsanız, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘nu Nisan 2019‘a kadar cep telefonu taksit sayısını 6 aydan 12 aya yükseltmişti. Şimdi de yeni bir düzenleme ile karşımıza çıkan BDDK, bilgisayar alımları ve taşımacılık harcamalarında yapılacak olan kredi kartı taksitlerini 6 aydan 12 aya kadar çıkardı.

BDDK tarafından yapılan resmi açıklamada ile beraber, 25/2/2019 tarihli ve 8261 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartı kartlarında taksitlendirmek sürelerinin değiştirildiği müjdelendi.

Bu konuya paralel olarak BDDK açıklamasında ” Tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında ve taşımacılık ile ilgili harcamalarda 6 aydan 12 aya, seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda 9 aydan 12 aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise 9 aydan 12 aya çıkarılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Böylece, bilgisayarda taksit sayısı 6 aydan 12 aya çıkartılmış oldu.  Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/bilgisayarda-taksit-sayisi-artirildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri