Apple zam yapacak mı? Apple ürünlerini etkileyecek karar

  • 02 Ağustos 2019
  • 150 kez görüntülendi.
Apple zam yapacak mı? Apple ürünlerini etkileyecek karar

Aylarca süren Amerika Birleşik Devletleri – Çin çatışmasının yankıları henüz bitmiş değil. Geçici bir süre için sakinleşme dönemine giren iki süper güç, yeniden ateş hattında olacaklar. Zira Başkan Trump ertelenmiş olan tarifeleri bu yılın Eylül ayında tekrar harekete geçirecek.

2019 iPhone modelleri için Apple Pencil desteği

Daha önce 2018 modeller için geleceği söylenen Apple Pencil desteği, 2019 iPhone modelleri ile hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Apple Pencil iPhone modellerinde de kullanılacak…

Apple zam yapacak mı?

ABD’nin uygulayacağı yeni gümrük vergileri, Apple’ın tüm ürün portföyünü etkileyebilir. Bu olasılık, yeni fiyat güncellemelerinin habercisi olabilir. Buna ek olarak Başkan Trump yaptığı açıklamada, ABD’nin Çin’den ithal edilen mallara yüzde 10 ek tarife koyacağını belirtti.

Yeni gümrük vergileri 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Bu vergiler şimdiden Apple’ın hisse senetlerinin değerini yüzde 2 oranında düşürdü. Önümüzdeki ay devreye girecek olan yüzde 10’luk ek tarife, Çin’den ABD’ye ithal edilecek olan 300 milyar dolar değerindeki ürünlere uygulanacak.

…We look forward to continuing our positive dialogue with China on a comprehensive Trade Deal, and feel that the future between our two countries will be a very bright one!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 1, 2019

Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Donald Trump, bu konu hakkında şunları söyledi: “Çin ile bir ticari anlaşma konusunda var olan olumlu diyaloğumuzu sürdürmek için sabırsızlanıyoruz ve iki ülke arasındaki geleceğin çok parlak olacağına inanıyoruz!”

Hâlihazırda uygulanan bir diğer ek vergi olan yüzde 25’lik anlaşma adına geçerli olmayacak olan bu anlaşma, Apple ürünlerinin tarifelerden sıyrılmasına bu sefer izin vermedi. Trump’ın en yeni duyurusu, iPhone, iPad, Mac, AirPod ve Apple TV gibi Apple’ın en popüler ürünlerinin fiyatlarını değiştirebilir.

Apple’ı daha önce kendi ülkesinde üretim yapması için uyaran Trump, Mac Pro ekibinin kendilerine güvenmeleri gerektiğini ifade etmişti. Bu ifadesinde ciddi olan Başkan Trump, Çin’de üretilen Mac Pro modellerinin bu ek tarifeden muaf olamayacağını belirtti.

Huawei-Amerika krizi nedir ve nasıl başladı?

Huawei Amerika krizi nedir ve bu kriz nasıl başladı biliyor musunuz? Amerika Çin savaşı, Trump Huawei savaşı haline mi evrildi? Huawei ve ABD kavgası adına son durum ne? Sorun çözüldü mü?

Apple’ın CEO’su Tim Cook, bu uyarıya karşılık şu yanıtı verdi: “Mac Pro modelini ABD’de üretmek istiyoruz ve bunun gerçekleşmesi için gerekli olan yatırımları yapıyoruz.” Sonuç olarak, bir kalemde bütün ürünler zamlanabilir. 

Sizce Apple zam yapacak mı?

https://shiftdelete.net/apple-zam-yapacak-mi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri