Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı

  • 29 Haziran 2019
  • 50 kez görüntülendi.
Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı

Apple’ın sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışma yaptığına dair birçok kanıt mevcut. Ortaya çıkan haberlerden biri de bu kanıtları doğrular nitelikte. Bu habere göre Apple sürücüsüz otomobil girişimi Drive.ai’yi satın aldı.

Otonom Tesla Model 3 kazaya sebep oldu

Tesla Model 3 sahibi, bir kaza sonucu kamyona çarpmıştı. Şimdi de ortaya çıkan raporlar bu kazadaki sorumluluğun Tesla’ya ait olduğunu belirtiyor. Fakat Tesla kaza hakkında henüz açıklama yapmadı.

Apple sürücüsüz otomobil girişimi ile işleri daha da büyütebilir

Otonom araçlarda kullanmak üzere yapay zeka geliştiren Amerikalı girişim, artık Apple’ın bünyesinde faaliyet gösterecek. Ortaya çıkan haberlerdeki anlaşma detaylarında ise bu şirketin Apple’a fikirlerini değil tamamen yeteneklerini satacağı söyleniyor. Yani bu Apple’ın Drive.ai ekibini satın aldığı anlamına geliyor.

Bugüne kadar aralarında Nvidia’nın da bulunduğu birçok şirketten toplamda 77 milyon dolar yatırım alan girişim otonom araç üretmiyor. Bunun yerine normal araçları otonom araçları dönüştüren kitler geliştiriyor.

Apple’ın bu girişimi satın alarak, büyük bir gizlilikle yürüttüğü otonom araç çalışmalarına hız kattığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın sürücüsüz otomobil teknolojilerini test etmek üzere test filosunu genişlettiği ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra bu test filosundaki araçlar konusunda da Volkswagen ile iş birliği yaptığı iddia ediliyordu.

Her iki şirket tarafından satın alma tutarı açıklanmadı. Ancak, analistlerin tahminleri Drive.ai’nin zor günler geçirmesi nedeniyle Apple’ın 100 milyon dolardan çok daha düşük bir ödeme karşılığında girişimi aldığı yönünde.

Anlaşılan Apple, sürücüsüz otomobil işini oldukça ciddiye almış durumda. Girişimler ile birlikte iş birliği içerisinde çalışması da bu durumun en büyük göstergelerinden biri. Apple, bu konuda tek başına yol kat etmektense girişimlerle birlikte olarak yol kat etmeyi planlıyor.

https://shiftdelete.net/apple-surucusuz-otomobil-girisimi-satin-almis-olabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri