Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor!

  • 21 Nisan 2019
  • 77 kez görüntülendi.
Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor!

Apple‘ın otonom arabalar üzerinde çalıştığına yönelik söylentiler, birkaç yıldır devam ediyor. Bu konu hakkında uzun süredir yeni bir gelişme bulunmuyordu. Ancak Reuters‘in yeni raporuna göre, Apple otonom araba hedefini hala sürdürüyor olabilir. Bazı yeni söylentilere göre Apple, otonom araç sistemleri üreten bazı şirketler ile görüşmeler yapıyor. Konuyla alakalı ortaya çıkan yeni detaylar haberimizde.

Apple Titan için birçok çalışan kovuldu!

Apple uzun süredir Tesla’ya rakip olabilmek için önemli bir proje üzerinde çalışıyor. Fakat Apple Titan otonom otomobil projesinden 190 çalışanın kovulduğu doğruladı.

Apple otonom araba üzerinde çalışmalarını sürdürüyor!

Apple’ın üzerinde çalıştığı otonom araba için kullandığı takma isim ‘Project Titan‘ olarak da biliniyor. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan detaylara göre Apple, Titan üzerinde çalışan 190 kişiyi kovmuştu. Titan projesi uzun süredir bu tip haberlerle ortaya çıksa da, çalışmalar hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak yayınlanan yeni rapora göre, Apple otonom araba için hala ısrarlı.

Ortaya çıkan yeni iddialara göre şirket, otonom araçların etraflarında neler olduğunu algılamasını sağlayan sistemleri üreten şirketler ile görüşmelerini sürdürüyor. Bu şirketler ağırlıklı olarak 3D-Lidar sensörlerin üretimini yaptığı için, odak noktanın da burası olduğu düşünülüyor. Söz konusu sensörler çevredeki nesnelerin hareketlerini ve yakınlıklarını algılama konusunda önemli bir rol oynuyor. Apple’ın bu sensörleri araştırırken standartlarını yüksek tuttuğu da belirtiliyor.

Apple’ın sürücüsüz otomobili ilk kazasını yaptı!

Uzun zamandır sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerinde çalışan Apple sürücüsüz otomobil testleri sırasında ilk kazasını gerçekleştirdi. Suçun, sürücüsüz otomobilde olmadığı belirtiliyor.

Sensörler Apple’ın otonom araba konusunda ısrarcı olduğuna yönelik tek gösterge değil. Apple Titan Projesi için otonom araç geçmişi bulunan pek çok kişiyi işe aldı. Geçtiğimiz aylarda yaşanan işten çıkartmalar önemli gibi gözükse de, Reuters‘e göre Apple’ın Titan için çalışan 1200’e yakın çalışanı bulunuyor. Ayrıca şu an sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmalar yürüten şirket 130.000 km kadar yol yaptı.

 

 

 

https://shiftdelete.net/apple-otonom-araba-icin-umutlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri