Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple ‘One more thing’ savaşını kaybetti!

  • 21 Nisan 2019
  • 87 kez görüntülendi.
Apple ‘One more thing’ savaşını kaybetti!

Dünyaca ünlü saat üreticisi Swatch’a dava açan Apple, davayı kaybeden taraf oldu. Cupertino’lu teknoloji devi ‘One more thing’ sloganının taklit edildiğini iddia etti. Ancak, mahkeme Swatch cephesinin yaptığı savunmayı haklı buldu.

Apple ve Google, TikTok’u kaldırdı!

3 Nisan’da görülmeye başlanan dava sonuçlandı. Apple ve Google, TikTok uygulamasını kaldırdı. TikTok yasaklandı. Peki ama neden? İşte detaylar…

One more thing davası sonuçlandı!

Apple, Avusturalya’daki Swatch saatlerinde ‘One more thing’ sloganının izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle saat devine dava açmıştı. Bildiğiniz gibi ‘One more thingSteve Jobs’un etkinliklerde kurduğu efsanevi cümlesi.

Swatch iddiaya, bu sloganın Komiser Columbo dizisinde geçtiğini ve buradan ilham aldığını söyleyen bir savunma yaptı. Avusturalya mahkemeleri de Swatch’a hak verdi. Mahkemede çıkan kararın ardından Apple’ın mahkeme masrafları ödemesi gerektiği hükmedildi. Alınan kararda cümlenin yalnızca bir ürün için kullanıldığına karar verildi.

Emsal teşkil edecek bu davanın ardından Apple’ın sloganını dünyanın başka yerlerinde, başka markalardan da duyabiliriz.

Apple daha önce de Swatch ile benzer bir savaşa girmişti. Apple, Swatch’un saatlerinde kullandığı Tick Different logosunun Think Different sloganından esinlenildiğini iddia etmişti. İsviçre’de açılan bu davanın da kazananı Swatch oldu. Mahkeme bu sloganın İsviçre’de hiçbir anlam ifade etmediğine karar verdi.

https://shiftdelete.net/apple-one-more-thing-savasini-kaybetti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri