Apple katlanabilir telefon için harekete geçti!

  • 06 Şubat 2020
  • 125 kez görüntülendi.
Apple katlanabilir telefon için harekete geçti!

Son zamanlarda, akıllı telefon pazarında büyük firmaların çoğu katlanabilir telefonlar için yatırım yaptı. Özellikle Samsung ve Huawei tüketicilere sunduğu cihazlarla dikkat çekmişti. Bu teknoloji için bir başka teknoloji devi de harekete geçiyor. Apple katlanabilir telefon patenti başvurusuyla heyecan yarattı.

FBI’dan iPhone şifresi için açıklama geldi!

Son yıllarda Apple ile FBI’ın arası pek iyi değil. Apple ve FBI kelimeleri bir araya geldiğinde iPhone şifre krizleri akıllara geliyor. FBI’dan iPhone şifresi için yeni bir açıklama geldi.

Apple katlanabilir telefon için patent başvurusu yaptı

Katlanabilir telefon furyasına henüz katılmayan Apple’dan, ilgililerini sevindiren bir haber geldi. Firmanın, yeni bir patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Öte yandan, markanın katlanılabilir telefon için daha önce de bir dizi başvuru yaptığı biliniyor. İlk yapılan başvurunun da 2016’da olduğu öğrenilen bilgiler arasında.

Şirketin çıkaracağı bu telefonun tasarımı için henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor. Ancak firmanın patent için başvuruda kullandığı çizimler bazı ipuçları veriyor. Bu çizimi aşağıda görebilirsiniz. Görsel, ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yapılan başvuruda ortaya çıktı.

Firmanın yaptığı patent başvurusunda ortaya çıkan görüntülere göre cihazın menteşe yapısı diğer katlanabilir telefonlardan biraz daha yeni ve iyi görünüyor. Telefonun yapısal bütünlüğünü korumak için menteşenin yumuşak bir yapıda dizayn edildiği fark ediliyor. Bu tasarım, telefonda katlama esnasında oluşan çizgi şeklindeki görüntüleri önleyecek.

Aynı zamanda bu telefonun ekranı için esnek cam paneller kullanılacağı da patent başvurusunda ortaya çıkan bilgiler arasında yer aldı.

Apple’ın katlanabilir telefon pantenti, teknoloji meraklılarında heyecan uyandırdı ancak firmanın bu telefonu ne zaman üreteceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak beklentiler bu telefonun 2021’de tanıtılacağı yönünde oldu.

iPhone’un çerçevesiz ekran furyasına da rakiplerine nispeten geç katıldığını hatırlamakta fayda var. Marka, katlanılabilir telefon teknolojisi için de aynı şekilde davranabilir.

https://shiftdelete.net/apple-katlanabilir-telefon-icin-harekete-gecti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri