Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple ithalat yasağı ile karşı karşıya kalabilir!

  • 27 Mart 2019
  • 82 kez görüntülendi.
Apple ithalat yasağı ile karşı karşıya kalabilir!

Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden Apple & Qualcomm davasında davaya bakan hakim iPhone’lara ithalat yasağı getirilmesini önerdi. Apple ithalat yasağı ile karşı karşıya kalabilir. İşte detaylar…

Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi!

Geçtiğimiz yıllarda mahkemelik olan Apple ve Qualcomm arasındaki rekabet devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göreyse Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi ve modem satmadı.

Apple ithalat yasağı alabilir!

Qualcomm’un yasal savaşını sürdürdüğü Apple davasında Apple’a çok önemli bir ceza gelebilir. Dava ile ilgilenen ticari hakim, Apple’ın güç yönetimi ve veri indirme hızları ile ilgili iki Qualcomm patentini ihlal ettiğine karar verdi. Sonuç olarak ise hakim MaryJoan McNamara, patentleri ihlal eden iPhone modellerinin üretildikleri ülke olan Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne ithalatına engel getirilebileceğine karar verdi.

Apple her iPhone başına ceza ödeyecek!

Apple ile Qualcomm arasındaki davalardan birisinin kazanını belli oldu. Apple, Qualcomm’a her iPhone başına tazminat ödemek zorunda kaldı.

Karar, Amerika Birleşik Devletleri Uluslarası Ticaret Merkezi tarafından incelenecek. Eğer dava bu şekilde sonuçlanacak olursa bazı iPhone modelleri Amerika Birleşik Devletleri’nde satılamayacak. Bu da Apple için büyük bir kriz anlamına geliyor. 

Dava sonucunun sebebi Trump mı?

The Verge gibi uluslararası bazı teknoloji yayıncıları bu dava sonucunun Donald Trump ile ilişkili olabileceğine inanıyor. Çünkü Donald Trump, söz konusu şirket gibi büyük Amerikan firmalarının üretimlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmasını, yine bu ülkeye vergi vermelerini istiyor. Bu dava sonucu gerçeğe dönüşecek olursa dev firma, Amerika Birleşik Devletleri’nde telefon satmak isterse, telefonlarının üretimini mutlaka bu ülkede gerçekleştirmek zorunda kalacak. Şirket yetkilileri ise şimdilik bu konu üzerine konuşmaktan kaçınıyor.

Bu arada şunu da belirtmek gerekir ki, Cupertino merkezli firmanın iş ilanlarına bakıldığında şirket, davaya konu olan Intel modemlerin yerine kendi modemlerini tasarlamak istiyor olabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu dev firma kendi ülkesinde böyle bir ceza ile karşı karşıya kalır mı? Olursa şirket üretimini Amerika Birleşik Devletleri’ne taşır mı? Yorumlarda belirtiniz. 

https://shiftdelete.net/apple-ithalat-yasagi-ile-karsi-karsiya-kalabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri