Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple Harita iOS 12 ile tamamen değişiyor!

  • 01 Temmuz 2018
  • 155 kez görüntülendi.
Apple Harita iOS 12 ile tamamen değişiyor!

Apple Harita uygulaması için hummalı bir çalışma yürütüldüğü ortaya çıktı. Özellikle de haritalandırma verileri anlamında büyük değişiklikler sunacak Apple Harita iOS 12 ile birlikte büyük ilerleme kat edecek.

Merak edilen iOS 12 özellikleri

Apple, WWDC 18 etkinliğinde Apple cihaz meraklısı herkes tarafından büyük bir heyecanla beklenilen iOS 12 mobil işletim sisteminin duyurusunu gerçekleştirdi. Peki, iOS 12 özellikleri neler?

Apple Harita iOS 12 ile birlikte yenileniyor!

Sonraki iOS 12 Beta sürümü ile birlikte San Francisco ve Bay Area için yeni haritalandırma verileri sunulacak. Bunlara yıl sonuna doğru Kuzey Kaliforniya’nın da ekleneceği ifade ediliyor. Şirketin Apple Harita için nihai hedefinin ise tamamen Apple tarafından toplanmış olan verilere geçiş yapmak ve harici veri sağlayıcılardan hizmet almamak olduğu ifade ediliyor.

Apple İnternet Yazılım ve Servisleri sorumlusu Eddy Cue, 6 yıl önce başlayan Apple Harita macerasında yaşanan sorunlardan alınan derslerin altını çiziyor ve artık dünyanın en iyi harita uygulamasını inşa etmeye odaklandıklarını vurguluyor. Bunun için de şirketin kendi harita verisinin en başından inşa edilmesinin taşıdığı önem öne çıkıyor.

Yeni haritalama sistemi ile gelecek avantajlarından birisi de sistemin gerçek zamanlı olarak güncellenip düzeltilebilecek olması. Yeni altyapı ile mevcut sürümden çok daha hızlı bir şekilde gerekli müdahalelerin yapılması da mümkün olacak. Şirketin bu verileri ABD çapında Mac Pro, SSD sürücüler ve iPad ile birlikte GPS, LiDAR sıralaması ve yüksek çözünürlüklü kameralar ile topladığını da belirtelim. Öte yandan, şirketin Google Haritalar kadar başarılı olması için diğer ülkelerde de bu çalışmayı gerçekleştirmesi gerekiyor. Yani ABD dışındaki kullanıcılar için yenilikler pek anlam ifade edemeyecek.

iOS 12 Beta ön inceleme!

iOS 12 sürümünün Beta versiyonu yayınlandı. İşletim sistemini bu sürümünü iPhone X’e kurduk. Sizler için iOS 12 Beta ön inceleme videosu ile karşınızdayız.

Cue, mevcut Harita ve yeni Harita uygulamaları arasında temel farklılıklara da değiniyor. Buna göre; daha iyi yol ağları, daha fazla yaya bilgisi, beyzbol ve basketbol sahaları, çim, ağalar ve daha fazla detayla haritalar gerçek dünyaya çok daha benzer hale getirilecek. Arama özelliği de yenilenerek önceye göre çok daha ilgili sonuçlar sunulması sağlanacak. Navigasyon ve yaya yönlendirme için de önemli atılımlar sağlanacak. Park alanları ve bina detayları da yeniliklerden olacak.

Bakalım, Apple Harita en azından anavatanında rakiplerine göre daha fazla kabul görebilecek mi?

https://shiftdelete.net/apple-harita-ios-12-ile-tamamen-degisiyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri