Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

App Store uygulama deneme özelliğini sunuyor!

  • 07 Haziran 2018
  • 62 kez görüntülendi.
App Store uygulama deneme özelliğini sunuyor!

App Store uygulama geliştiricilerin Apple karşısında çektiği isyan bayrağı bir nebze de olsa etkisini göstermişe benziyor. Hatırlarsanız kendilerine The Developers Union (Geliştiriciler Birliği) diyen grup yeni App Store tasarımı konusunda şikayetçiydi. Ayrıca, kullanıcıların satın alım öncesinde uygulamaları deneyebilmesi için olanak sağlanması isteniyordu. Sonunda, App Store uygulama deneme özelliğini devreye sokuyor.

App Store geliştiricileri Apple’a karşı birlik oldu!

Apple, iOS 11 ile birlikte birçok App Store değişikliği yapmış olsa da bazı geliştiriciler bundan hiç de memnun değil. App Store geliştiricileri kurdukları birlik ile Apple karşısında hak arayışına girdi!

App Store uygulama deneme olanağı sunacak!

Daha önce Apple App Store, satın alınan uygulamalar için kullanıcılara ücretsiz deneme şansı sunmuyordu. Bundan dolayı kullanıcılar uygulama yorumlarına güvenmek veya uygulama için ilk olarak para ödemek zorunda kalıyordu. Uygulamanın beklentileri karşılamaması durumda ise kullanıcılar geri ödeme alabiliyordu.

Kullanıcılar bu konudan çok şikayetçi olmasa da geliştiriciler bu konudan rahatsızdı. WWDC 2018 ile birlikte Apple, geliştiricileri daha da mutlu etmek istemişe benziyor. App Store inceleme yönergeleri içerisinde şirket, abonelik olmayan uygulamaların tam kilit açma seçeneği sunmadan önce 14 günlük deneme olarak serbest deneme süresi sunabileceklerini eklemiş durumda. Geliştiricilerin uygulama deneme süresi sona erdiğinde, kullanıcılar tarafından erişilemeyecek içerik ve hizmetleri de açıkça belirtmesi gerekiyor.

WWDC 2018’de yapılan tüm duyurular! (VİDEO)

WWDC, bu akşam başlıyor. WWDC 2018 etkiliğinde yapılacak olan tüm duyuruları, sizlere canlı olarak aktaracağız. WWDC 2018 canlı izle etkinliğimiz saat 20:00’da YouTube kanalımızda başlayacak.

Kullanıcılar artık bir uygulamayı satın almadan önce deneyerek paralarını boşa harcamamış olacak. Ayrıca, geri ödemenin yapılmasını beklemekten de kurtulmuş olacaksınız. Bu tarz deneme süreleri, birçok platform tarafından sunulurken Apple’ın mobil için neden bu kadar süre beklediği ise merak konusu. Bakalım, uygulama gelirlerinin dağılımı konusunda da şirket geliştiricileri sevindirecek mi?

https://shiftdelete.net/app-store-uygulama-deneme-ozelligi-sunuyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik