Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Android telefonların en popüler özellikleri açıklandı!

  • 08 Eylül 2018
  • 207 kez görüntülendi.
Android telefonların en popüler özellikleri açıklandı!

Benchmark uygulamaları her ne kadar popülerliğini yitiriyor olsa da, AnTuTu gibi bazı performans ölçüm yazılımları günümüzde aktif olarak kullanılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde 2018 yılı Ağustos ayı için en güçlü akıllı telefonları açıklayan AnTuTu bu kez Android cihazların en popüler özelliklerini açıkladı.

İstatistiklere geçmeden önce, herhangi bir yanlışlığa neden olmaması için bunların 2018 yılı Ağustos ayı verilerini olduğunu hatırlatmak isteriz.

Piyasadaki en güçlü 10 akıllı telefon açıklandı!

Popüler benchmark uygulaması AnTuTU, Ağustos 2018 için en güçlü akıllı telefonları açıkladı. İşte günümüzün en güçlü telefonları!

Android telefonların en popüler özellikleri!

Ekran çözünürlüğü ile başladığımızda akıllı telefonların yüzde 24.37’lik kısmının Full HD çözünürlükte olduğunu görüyoruz. Bunu yüzde 17.19 ile Full HD+ takip ederken, yüzde 16.09’luk kısım 1080 x 2248 veya 1080 x 2280 piksel çözünürlük sunuyor. Geriye kalan bölüm ise daha düşük çözünürlüklü cihazlardan oluşuyor.

AnTuTu’ya dahil olan akıllı telefonların yüzde 73.5’i sekiz çekirdekli işlemciden güç alıyor. Yüzde 21.9’luk kısımda ise altı çekirdekli bir işlemci yer alıyor.

RAM istatistiklerinde ise akıllı telefonların yüzde 36.51’inin 6 GB RAM, yüzde 31.70’inin ise 4 GB RAM ile geldiği görülüyor. Üçüncü sırada 3 GB RAM yer alırken, 8 GB RAM’e sahip olan akıllı telefonlar ise 2 GB kadar popüler.

Depolama tarafı ise RAM ile benzer bir durumda. Cihazların yüzde 41.13’ü 64 GB depolama alanı ile gelirken, yüzde 24.64 ile 128 GB ve yüzde 16.04 ile 32 GB depolama alanı bunu takip ediyor.

En çok merak edilen konuların başında gelen işletim sisteminde ise, yüzde 61.4’lük kısım Android Oreo ile çalışırken, ikinci sırada Android Nougat yer alıyor.

https://shiftdelete.net/android-telefonlarin-en-populer-ozellikleri-aciklandi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri