Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Android R ile ekran görüntüsü alma kolaylaşacak

  • 19 Mayıs 2019
  • 63 kez görüntülendi.
Android R ile ekran görüntüsü alma kolaylaşacak

Android Q tam sürümünün bu sonbaharda çıkması bekleniyor. Ancak henüz Android Q’nun tam sürümü dahi çıkmamışken, bir sonraki Android sürümü olan Android R ile ilgili bilgileri gelmeye devam ediyor.

Şimdi, işletim sistemi ile gelecek önemli bir özellik, Android Mühendislik Sorumlusu Başkan Yardımcısı Dave Burke tarafından duyuruldu.

Google konuşma tanımlama artık daha başarılı

Google konuşma tanımlama uygulaması Live Transcribe, son güncelleme ile gelen özellikler sayesinde biraz daha kullanışlı bir hale geliyor.

Android R ile kaydırılabilir ekran görüntüsü alma geliyor

Saf Android deneyimi, birçok kullanıcının tercih listesinde en ön sıralarda yer alıyor. Ancak saf Android sürümünü kullanmayı tercih etmeyen popüler firmalar, kendi tasarladıkları özellikleri cihazların içerisine ekliyorlar. Örneğin, çoklu pencere özelliği ilk olarak Samsung Galaxy Note 3 ile birlikte tanıtıldı. Android 4.3 Jelly Bean sürümünü kullanan bu cihaz, tek seferde birden fazla uygulamayı kullanmanıza izin veriyordu.

Ancak sene 2017 olduğunda ve Android 7 Nougat sürümü çıktığında söz konusu özellik saf Android sürümüne de eklendi. Şimdi yine buna benzer bir durum yaşanacak gibi görünüyor.

Android Mühendislik Sorumlusu Başkan Yardımcısı Dave Burke attığı tweette; “Kaydırılabilir ekran görüntüsü özelliğini Android R planlarımıza dahil ettik. Bunu ilk sürüm çıkmadan önce işletim sistemine eklemeyi umuyoruz.” dedi.

Böylece Xiaomi, Huawei, Samsung gibi firmaların uzun süredir kullandığı, alt alta eklenmiş kaydırılabilir ekran görüntüsü özelliği saf Android sürümüne de gelecek. Tabii özelliği görmek için Android Q tam sürümünün çıkması, ardından Android R’nin resmen tanıtılması gerekiyor.

https://shiftdelete.net/android-r-ile-ekran-goruntusu-alma-kolaylasacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri