Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Android Q Beta sürümündeki yenilikler!

  • 15 Mart 2019
  • 100 kez görüntülendi.
Android Q Beta sürümündeki yenilikler!

Android Q Beta sürümü olarak yayınlandığında fazla değişiklik var gibi görünmese de içinde bazı yenilikleri barındırıyor. İşte Android Q Beta sürümünde gelen yenilikler…

Android Q Beta yayınlandı! Nasıl yüklenir?

Google, Android’in yeni sürümü olan Android Q için ilk test sürümünü geliştiricilere sundu. İşte Android Q Beta detayları ve destekleyen akıllı telefonlar!

Android Q ile telefonlar renkleniyor. Uzun zamandır beklenen bir yenilik Android Q ile geliyor. Farklı vurgu renklerinin desteklendiği Android Q’da mavi, yeşil, siyah ya da mor renk seçeneklerinden biri tercih edilebiliyor. Ayrıca ayarlar kısmından varsayılan yazı tipi de değiştirilebiliyor. Son olarak 

Daha önce Always On ekranın ekranın sağ alt köşesinde yer alıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bu ekran ekranın tam ortasına yerleştirildi. Android Q beta sürümü pilin saat kaça kadar dayanacağını da hızlı ayarlar menüsünde göstermeye başladı. 

Google, Android paylaşım menüsünde de bazı iyileştirmeler yaptı. Artık biraz daha farklı görünen menü aynı zamanda önce sürümden daha da hızlı bir şekilde çalışıyor. Android Q Beta sürümü ile birlikte ekranlardaki çentiklerde yuvarlatılmış köşeler kullanılmaya başlıyor. Önceki Android sürümlerinde sistem ekran kenarlarındaki boşlukları dolduruyordu. Yeni sürüm ile birlikte bu da değişti.

Android Q Beta sürümü bildirimlere odaklandı

Bildirimleri sağa kaydırma özelliği de Android Q Beta sürümü ile birlikte daha da gelişti.Önceden yalnızca yarım kaydırma yapılıyordu. Şimdi ise tam kaydırma sayesinde farklı kısayollara erişmek mümkün. Bir bildirime sağa kaydırdığınızda ‘Ertele’ ve ‘Kapatma’ seçeneğine artık ‘Blokla’, ‘Sessizce göster’ ve ‘Sürekli uyar’ seçenekleri eklendi.

Gelen hangi bildirimin telefonun çalmasına neden olduğu da bildirimin yanındaki zil ikonuyla görünür hale getirdi. Artık hangi bildirim için ses geldiği görsel olarak da farkediliyor. Tabi bu ne kadar önemli bir değişiklik tartışılıyor. 

Android Q Beta sürümü ile gelen bir başka yenilik de Wi-Fi bağlantısını QR kodlarıyla paylaşma. Yani, eğer arkadaşınız ile internet bağlantınızı paylaşacaksanız bunun için bir QR kodu yaratmak yeterli.

Güç düğmesine uzun süre basıldığında Acil Durum simgesi de Android Q ile birlikte görünür hale geldi. Böyle acil durumda numara ulaşmak biraz daha kolaylaştı.

Ayarlar kısmına eklenen Gizlilik bölümü ile gizliliği kişiselleştirmek de mümkün. Buradan otomatik doldurma, konum geçmişi, ekran içeriğini kilitleme gibi ayarlar yapılabiliyor. 

Son

https://shiftdelete.net/android-q-beta-surumundeki-yenilikler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri