Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme

  • 22 Şubat 2019
  • 73 kez görüntülendi.
Android kullanıcıları için Facebook’tan güncelleme

Konum uygulamalarıyla ilgili daha şeffaf olmak isteyen Facebook, bugün Android kullanıcıları için yeni bir konum kontrolü güncellemesi duyurdu.

WhatsApp iOS Touch ID ve Face ID açığı ile gündemde!

WhatsApp iOS Touch ID ve Face ID desteği sayesinde güvenli hale gelmiş olsa da, bugün kritik bir güvenlik açığıyla gündem bomba gibi düştü!

Konum kontrolleri için sadece tek bir açma/kapama anahtarı bulunduran Android’deki uygulamasını güncelleyen Facebook, artık insanlara konum bilgilerini nasıl toplayacağı ve saklayacağı ile ilgili daha çok seçenek sunacak. Kullanıcıların daha önce seçmiş olduğu ayarlar ise değiştirilmeyecek ve Facebook bu güncelleme sonucunda yeni bilgiler toplamayacak.

Facebook konum kontrollerini değiştiriyor!

Bugüne kadar Yakındaki Arkadaşlar, Güvenlik Durumu Kontrolü gibi özellikleri kullanmak isteyen Facebook Android kullanıcıları, Konum Geçmişini açık konuma getirmek zorunda kalıyorlardı. Bu ayar açık konuma getirildiğinde ise uygulama kullanılmadığında da kullanıcının konumu paylaşılıyor ve Facebook’un kesin konumların bir geçmişini kaydetmesine izin veriliyordu. Bu güncellemeyle birlikte, insanların tek bir açma/kapama seçeneği yerine iki seçeneği olacak. Yeni güncellemeyle birlikte:

– Konum Geçmişi ayarlarını daha önceden “açık” olarak ayarlamış kişilerin yeni konum ayarı “açık” olacak.

– Konum Geçmişini “kapalı” durumuna getirmiş –ya da en başta hiç açmamış– kişilerin yeni arkaplan konum ayarı “kapalı” olacak.

– Android için Facebook kullanan ve geçmişte Konum Geçmişini açık olarak ayarlamış herkes yeni kontroller hakkında bilgilendirilerek ayarlarının istedikleri şekilde olup olmadığını kontrol etmeleri istenecek.

Konum Geçmişini daha önce hiç açık konuma getirmemiş kişilerin bir şey yapmasına gerek olmayacak.

– iOS için Facebook kullanan insanlar için ise hiçbir şey değişmeyecek. Ancak ayarlarının güncel durumunu kontrol etmeleri adına, geçmişte Konum Geçmişini açık olarak ayarlamış herkese benzer bir uyarı gönderilecek.

Bu değişiklikler dışında, Facebook kullanıcıların başlıca konumlarıyla ilgili tahminlerine şehir ya da posta kodu bilgilerini eklemek adına Bilgilerine Eriş seçeneğini de güncelliyor.

https://shiftdelete.net/android-kullanicilari-icin-facebook-tan-onemli-guncelleme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri