Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Android Go için yeni bir güncelleme ortaya çıktı

  • 29 Ağustos 2018
  • 160 kez görüntülendi.
Android Go için yeni bir güncelleme ortaya çıktı

Android Go, bildiğimiz Android‘in basitleştirilmiş hali olarak özetlenebilir.  Bu basitleştirilmiş işletim sistemi sayesinde çok daha uygun fiyatlı telefonlarda yeni Android sürümlerini kullanmak mümkün olacak.

Google bu şekilde internet altyapısı yetersiz ve yüksek fiyatlı telefonların talep göremediği pazarlarda da Android  kullanımını yaygınlaştırmak istiyor. Go ile çalışabilen birçok telefon piyasaya çıkmaya başladı bile. Henüz yeni yeni ilk adımlarını atan işletim sistemi, şimdi de ilginç bir güncellemeyle gündemde.

Android Go için nasıl bir güncelleme geldi?

Temel anlamda Android Go için gelmiş bir güncelleme olmasa da, Google Go tabii ki tün Android Go cihazlarında kaldırılamayan temel uygulamalardan biri.

Google Go’ya gelen güncelleme ise, uygulamanın kullanıcının aradığı sonuçları sesli olarak okuyabilmesini sağlıyor.

Google Go, bu güncellemeyle  28  dilde okuma yapabilecek. İstediğiniz metinleri sizin için okuyan uygulama, Google‘ın yapay zeka geliştirmelerinin bir uzantısı.

Android kullanıcılarına Karanlık Mod sürprizi!

Android kullanıcılarına müjdeli haberimiz var. Google bugün yayınlamış olduğu güncelleme ile birlikte bir çok uygulamasına Karanlık Mod sürprizi yaptı!

Aslında bu geliştirmenin arkasında geçen yıl Wall Street Journal‘da yayınlanan bir rapor var denilebilir. Rapora göre gelişmekte olan ülkelerde yaşayanların İnternet aramalarını sesli yaptığı ve arama sonuçlarını sesli okuma gibi  alışkanlıkları olduğunu ortaya çıkarmıştı. Google‘da muhtemelen bu araştırmaya dayanarak böyle bir özellik getirmiş olabilir.

Aslında bu erişilebilirlik özellikleri Android‘de de açılabilen bir özellik. Muhtemelen Google bu var olan özelliği Android Go için optimize etti. Ancak burada yapay zekanın katkısı da olduğu düşünüldüğünde daha farklı özellikler de karşımıza çıkacaktır.

Android Go ile Android Oreo arasındaki temel farklar!

Android Go ile birlikte Google, daha temel bir kullanıcı kitlesini kazanmayı hedefliyor. Peki, Android Go vs Android Oreo karşılaştırmasında karşımıza nasıl farklar çıkıyor?

Tabii ki arama sonuçları ya da metinleri sizin için okuyan bir uygulama sadece görme engelli vatandaşlar için geliştirilen bir özellik değil.

Google resmi bir açıklama yapmasa da şu an için gelişmekte olan ülkeler için geliştirilen bu okuma özelliği muhtemelen Google‘ın web ve Android arama motorlarına da eklenecek. Yapay zekanın ise burada nasıl bir rol üstlendiği bilinmiyor.

Tahminler kullanıcılardan gelen yorumlar ve beğeniler üzerinden yapay zekanın uygulamanın okuma performansını iyileştireceği yönünde.

https://shiftdelete.net/android-go-icin-yeni-ozellik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri