Android 11 için karanlık mod zamanlama müjdesi

  • 16 Aralık 2019
  • 46 kez görüntülendi.
Android 11 için karanlık mod zamanlama müjdesi

Android 10 ile sunulan yeniliklerin başında, karanlık mod geliyor. Apple tarafında ise iOS 13 ile kullanıcılara sunulan bu özellik aktif edildiğinde adından da anlaşılabileceği üzere sistem ve uygulamalar karanlık moda geçiş yapıyor.

Bu sayede özellikle gece saatlerinde beyaz ışığın gözünüzü yormasının önüne geçilirken, pil tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Özellikle iPhone kullanıcılarının bazıları gündüz saatlerinde bile telefonunu bu modda kullanıyor.

Android 10 yayınlandı! İşte sunulan yenilikler

Söylentiler doğru çıktı ve bugün yani 3 Eylül itibariyle Android 10 yayınlandı. İşte Karanlık mod desteğinden daha fazla gizlilik ayarına kadar yüzlerce yeniliğin yer aldığı Android 10 özellikleri!

Android 11 ile karanlık mod zamanlama özelliğine kavuşacak

Android cihazlarda kullanıcıların bu modu otomatik hale getirmesi mümkün değil. iOS cihazların aksine Android cihazlarda karanlık modu manuel olarak açıp kapatmanız gerekiyor. Peki, otomatik zamanlama özelliği neden yok?

Android 10’un test sürümlerinde zamanlama özelliği yer alıyordu, ancak final sürümünde bu kaldırıldı. Geçiş zamanı geldiğinde o anda kullanılan uygulamayı yeniden başlatmanın kullanıcıyı rahatsız edebileceği gerekçe olarak gösterildi.

Kullanıcılardan bu konuda gelen şikayetleri değerlendirdiklerini belirten bir Google çalışanı, bir sonraki Android sürümünü işaret ediyor. Yani, Android 11 ile birlikte karanlık mod için zamanlama özelliği kullanıma sunulacak.

Tabii, hali hazırda Android 10 yüklü cihazlarınızda üçüncü parti uygulamalar ile zamanlama özelliğini aktif hale getirmeniz mümkün. Ancak, Google’un bunu varsayılan olarak sunmasını yüz binlerce kullanıcı bekliyor.

https://shiftdelete.net/android-11-karanlik-mod-zamanlama-mujdesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri