Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm!

Akıllı telefon bağımlılığı konusunda ciddi anlamda tıbbi bir çözüm geliştirilmiş gibi gözüküyor. Peki bağımlılığın çözümü nasıl sağlanacak?

  • 03 Aralık 2017
  • 223 kez görüntülendi.
Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm!

Akıllı telefon bağımlılığı son dönemde dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen bir rahatsızlık. Bu konuda hali hazırda yapılan onlarca bilimsel çalışma var. Bu çalışmalara bir yenisi ise Kuzey Amerika Radyoloji Derneği‘nde ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaya göre akıllı telefon bağımlılığı olan gençlerin depresyon, anksiyete ve insomni gibi durumları ölçen testlerden aldıkları sonuçlar bağımlılığı olmayan gençlere göre oldukça yüksek seviyede.

Akıllı telefon bağımlılığı artıyor!

Amerika Birleşik Devletleri‘nde yaşayan insanların yarısına yakın bir kısmı akıllı telefon olmadan yaşayamam demesi de bağımlılık seviyesinin oldukça yüksek olduğunun bir göstergesi.

MRS adı verilen bir sinir hücrelerini daha hareketli hale getiren bilim insanları, hastalara bu şekilde yaptıkları testlerde daha düşük puanlı sonuçlara ulaştırmayı başardı.  Bu araştırmanın geliştirilerek bağımlılık konusunda ciddi anlamda tıbbi çözüm haline geleceğini düşünüyorlar.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/akilli-telefon-bagimliligi-icin-tibbi-cozum

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri