Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Akıl ile kontrol edilebilen film çekildi!

  • 02 Haziran 2018
  • 56 kez görüntülendi.
Akıl ile kontrol edilebilen film çekildi!

Filmdeki başrol karakterin yerinde olup onun hatalarını yapmamak, her sinema severin bir defa da olsa aklından geçmiştir. Böyle düşünen bir yönetmen de “Ah orada ben olacaktım var ya” diyen sinema izleyicilerine yönelik bir film yaptı. Yönetmen Richard Ramchurn, akıl ile kontrol edilebilen film çekerek adından söz ettirmeyi başardı.

Haftanın en iyi fragmanları

Sinema tutkunları için, bu haftanın dikkat çeken fragmanlarını derliyoruz. Haftanın en iyi fragmanları listemizde, bu hafta hangi filmler yer alıyor? 

Ramchurn, İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi‘nde yüksek lisans öğrenimi görürken aklına interaktif film çekimi gelmiş. The Moment adında 27 dakikalık kısa bir film çekmiş. Ancak bu filmi izleyebilmeniz için beyindeki elektriksel aktiviteyi ölçen NeuroSky MindWave adlı EEG başlığını takmanız gerekiyor. Aynı anda 6 ile 8 kişi arasında izlenebilen filmin her sahnesinde yalnızca bir kişi ana senaryoyu kontrol edebiliyor.

Filmin arka plan müziği de isteğe göre değişebiliyor!

Filmde seyircinin taktığı EEG seti sayesinde beyindeki veriler Ramburn’un özel yapım yazılımına gönderiliyor. Bu yazılımda işlenen bu veriler, seyircinin isteklerine dönüştürülerek film sahnesinde anlık olarak çeşitli ayarlamalar yapılıyor. Filmde arka plan müziğini bile beyninizden gönderdiğiniz dalgalar sayesinde değiştirebiliyorsunuz.

Yönetmen Ramchurn, filmin yaklaşık 101 trilyon farklı versiyonunun olduğunu söylüyor. İnanılmaz bir final olasılığına sahip olan bu 27 dakikalık deneysel filmi tamamlamak için normal bir filme göre üç kat daha fazla çekim ve altı kat daha fazla ses kaydı yapılmak zorunda kalındı.

Film çekimleriyle ilgili daha fazla bilgi almak ve filmin fragmanını izleyebilmek için resmi sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/akil-ile-kontrol-edilebilen-film-cekildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik