6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

IP-BOX ismindeki ortaya çıkan bir cihaz, iPhone şifresini 6 saniye ile 17 saat arasında kırabildiğini iddia ediyor. iPhone şifresini kıran cihaz haberimizde.

  • 05 Nisan 2016
  • 615 kez görüntülendi.
6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

iPhone şifresi kırmak son zamanlarda hep FBI ve Apple arasındaki gerginlikten ibaretti. FBI, Apple’dan yardım istiyor fakat Apple inatla yardımcı olmayacağını dile getiriyordu. Uzun süren tartışmalar ve mahkemeye kadar giden olaylar geçtiğimiz hafta sona ermişti.

IP-BOX isimli iPhone cihazlarının şifresini kırmaya yarayan alet FBI’ın sorunlarının bir çözümü olabilirdi. Fone Fun Shop’ta 170 dolara satılan bu cihaz iPhone cihazlarının şifresini 6 saniye ile 17 saat arasında kırabileceğini iddia ediyor.

Şifresini unutup cihaz içerisindeki bilgilere ulaşamayan kullanıcıları düşünerek tasarlandığı söylenen cihaz, dört haneli iPhone şifresini yapılan testler sonucunda başarılı bir şekilde kırmayı başarmış.

IP-BOX sadece iOS 7 ve daha eski sürümlerde başarılı olabiliyor. The Daily Mail söz konusu cihazı satın almış ve iPhone 5c’nin şifresini 6 saatte kırabilmiş. Cihazın yeni sürümlerinde iOS 9’da da çalışması planlanıyor. Cihaz iPhone‘un yanı sıra iPad‘in de şifresini kırabiliyor.

Güvenilirliği ile ön plana çıkan iOS‘in 170 dolarlık bir cihaz ile kolayca kırılabilmesi Apple hayranlarını endişelendiriyor.

 

 

Kaynak: 6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri